Kobiety mają pod górkę, cz. 1

Kobiety maja pod górkę, cz. 1

Kobiety mają pod górkę, nie piszę tego z czystej złośliwości, bo kobiety uwielbiam i szanuję, jednak kobiety na siłowni mają pod górkę to czysty fakt;)

Jeżeli kobieta chce trenować ramię w ramię z mężczyznami jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że skończy z kontuzją.

Kobiety mają pod górkę będzie serią artykułów na temat treningu kobiet, na który wiedza ludzi, którzy trenują jest niestety uboga, przez co dużo kobiet kończy w domu lecząc kontuzję i frustracje zamiast być na siłowni i cieszyć się z chwil spędzonych podczas pracy nad sobą.

Pierwszy artykuł z serii będzie dotyczył Illotibial Band, które jest ścięgnem biegnącym od biodra do kolana i jest często pomijany przez ludzi, którzy trenują siebie oraz innych. W przypadku kobiet to może doprowadzić do kontuzji podczas treningów, szczególnie dla biegaczy.

Kobiety mają szersze biodra, jest to dar natury, by rodziły dzieci. Na pocieszenie trzeba dodać, że damskie biodra i tak są węższe niż powinny być, co daję się odczuć w przypadku rodzenia dzieci.

Jednak fakt, że biodra są szersze powoduje większy kat między biodrami a kolanami, co może owocować większą ilością kontuzji Ilotibial Band.

Illotibial Band

Illotibial Band może odpowiadać za bóle w okolicach kolan, uda, a nawet pachwin.

Żeby rozluźnić to ścięgno rozwiązaniem jest rozciąganie.

Zaczynamy siadając z nogami przed sobą, zakładamy prawą nogę za lewą, która pozostaje wyprostowana i patrzymy w lewo, jednocześnie lekko ciągnąc ugiętą nogę w prawo aż poczujemy rozciąganie.

Nie doprowadzajmy do bólu, samo uczucie rozciągania wystarczy. Przytrzymujemy 30 sekund i zmieniamy strony, robimy to dwa razy.

W następnej części z serii dowiecie się, dlaczego nie warto wydawać na operacje plastyczne powiększania piersi oraz wysokie obcasy!

Grzesiek dla Myfit.pl

Jeden komentarz do “Kobiety mają pod górkę, cz. 1”

Możliwość komentowania została wyłączona.