MyFit.pl – by żyło się lepiej :-)

Witam serdecznie wszystkich, którzy tu „jakoś” trafili.

Mam na imię Łukasz. Mam 25 lat i od paru ładnych lat zajmuję się tematyką dotyczącą zdrowego trybu życia, dietetyki, suplementacji, treningu i wszystkiego, co wiąże się ze zdrowym i harmonijnym rozwojem sylwetki, ale i utrzymywaniem siebie w dobrej kondycji fizycznej, zdrowotnej i psychicznej.

Nie zawsze tak było… o czym pewnie jeszcze na blogu w przyszłości będę pisał…

Z perspektywy czasu wiem, że poruszanie się w tej tematyce jest bardzo utrudnione. Powodów tego jest kilka.

Po pierwsze zakres, informacji i wątków dotyczących wspomnianego przeze mnie zakresu życia, jest tak ogromny, iż zapoznanie się z nim jest niemal że niemożliwe. Wszystko razem przypomina sieć powiązań i zależności…ogromną pajęczą sieć. Dlatego też, biorąc rzecz z technicznego punktu widzenia, żeby poznać zasady i mechanizmy funkcjonowania naszego ciała i sposoby zdrowego kształtowania go, musimy przyswoić pewną ilość wiadomości, która da nam dostęp do skutecznych i bezpiecznych narzędzi ku temu.

Po drugie. Mimo, że wspomniana w poprzednim paragrafie „teoria” jest bardzo ważnym elementem naszego działania, to trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny. Każdy rządzi się, w pewnym stopniu, nieco innymi zasadami. Z tego powodu, by uzyskać taki sam efekt, należy użyć innych środków treningowych, czy dietetycznych u jednej osoby, a innych u innej.

Kolejnym czynnikiem decydującym, tym razem o trudności, osiągnięcia postawionych sobie celów, są otaczający nas „plastikowi fachowcy”. Mam tu na myśli kolorowe gazety, które prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych „diet cud” i planów treningowych. Czasami wydaje mi się, że teksty w „fachowych” magazynach dla mężczyzn układają piętnastolatkowie, którzy, na siłowni, są mistrzami porad i zasad treningowych, które im sie przyśniły… 😉 (ale to normalne – chęć zaimponowania rówieśnikom -też to przerabiałem)

Czwarty czynnik, na który moim zdaniem należy zwrócić uwagę, łączy się z pierwszym i drugim. Są miejsca w internecie gdzie można odnaleźć naprawdę świetne informacje, porady, zasady. Jednak zazwyczaj trzeba umieć oddzielić je od zalewu „wiedzy podwórkowej, który potrafi skutecznie zniekształcać naprawdę wartościowe wiadomości. W takim gąszczu informacji i dezinformacji osoba początkująca często szybko się gubi – co zniechęca ją do dalszych poszukiwań. Taki rozwój sytuacji jest chyba najgorszy.

Projekt MyFit.pl to zmieni.

Naszym głównym zamysłem jest zgromadzenie w jednym miejscu wartościowych informacji.

Nie myślimy jednak zamykać naszego projektu w ramach tradycyjnego serwisu, bloga czy fora internetowego. Tworzymy interaktywne narzędzie, które w połączeniu z wiedzą, będzie wspaniałą praktyczną pomocą dla każdego, niezależnie czy będzie chciał zredukować tkankę tłuszczową, budować mięśnie, utrzymać kondycję fizyczną czy poprawić swoje wysiłki sportowe…

O szczegółach będziecie mogli przeczytać na tym blogu, na którym w trakcie trwania prac nad portalem myfit.pl, będę umieszczał przedsmak tego co czeka nas wszystkich po uruchomieniu naszego przedsięwzięcia…

Skoro ktoś, kiedyś, pomógł mi…

Teraz moja kolej … 🙂

Jeden komentarz do “MyFit.pl – by żyło się lepiej :-)”

Dodaj komentarz