Jak przyciągać ludzi i pieniądze jak magnes

Jak być magnesem na BIZNES!!!

Cześć,

Tutaj Grzesiek, specjalnie dla Myfit.pl będę tutaj zamieszczał metody, których używam by przyciągać nowych klientów na moje prywatne sesję oraz na moje grupowe treningi na powietrzu.

Ważne punkty, które zaraz opiszę to:

  • Pierwsze wrażenie
  • Dowiedzieć się, co klient chce
  • Przekazanie własności
  • Stworzyć poczucie natychmiastowego działania
  • Daj to, czego chce
  • Pytaj o pieniądze

Pierwsze wrażenie

Jeżeli myślisz, że ludzie będą od Ciebie kupować sesje tylko, dlatego, że masz dwanaście dyplomów, 3 tytuły doktora i okulary z wadą wzroku -10 od czytania nowych materiałów to bądź przygotowany na porażkę.

Ludzie kupują ludzi a później produkt, więc spraw by pierwsze wrażenie poznania Ciebie było jak najprzyjemniejsze, uśmiech, uścisk dłoni, kontakt wzrokowy i otwarta gestykulacja i zainteresowanie drugą osobą sprawi, że zjednasz sobie ludzi przy pierwszym kontakcie. Pamiętaj chcemy tutaj sprzedać sesje nie samemu sobie, więc nie mówmy o sobie od pierwszej sekundy!

Zapytaj klienta jak minął mu dzień / weekend, jak się czuję. Powiedz, że nie mogłeś doczekać się tej konsultacji, spraw by osoba poczuła się dobrze od pierwszej sekundy.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!

Dowiedzieć się, co klient chce

Tutaj chodzi o to, co jest napisane. Dowiedz się, co klient chce! Bo Ty wiesz, czego potrzebuje, ale najpierw musisz się dowiedzieć czy wasze wersje się pokrywają. Na przykład, jeżeli ktoś przychodzi z bardzo zaokrąglonymi plecami, ale upiera się, że to nogi powinny być bardziej wyrzeźbione, Ty, jako profesjonalista powinieneś połączyć program tak, by zacząć rzeźbić tej osobie ciało, ale również dodawać ćwiczenia na postawę, przede wszystkim nie wtrącaj swoich trzech groszy od razu. Najpierw ktoś musi Cię polubić i Tobie zaufać.

Dowiedz się, co jest powodem nieszczęścia

Jeżeli ktoś z Tobą się spotkał to coś jest nie tak w życiu tej osoby! Albo pośladki za duże, albo libido spadło, albo skóra jest zbyt miękka, albo brak oddechu przy wchodzeniu po schodach. Cokolwiek to jest, ta osoba ma problem, a Ty jesteś rozwiązaniem! Jednak żeby dowiedzieć się, co jest problemem, musisz zadać pytanie i słuchać. Nie mówić, ale słuchać!

Więcej o zadawaniu pytań podczas konsultacji napisałem w poprzednim blogu Otwarte pytanie kontra zamknięte pytania, do którego zapraszam.

Przekazanie własności

Ważne i często pomijane. Przy zadawaniu pytań, ważne, jest również by klient poczuł sie jak już osiągnął zamierzony cel.

Gdy pytasz o cele na najbliższe 6 miesięcy, jak już dowiesz się wszystkiego, poproś klienta, żeby wczuł sie w siebie za 6 miesięcy, jak wygląda, rusza się, siedzi, oddycha, jako chudszy człowiek. Już nie ma 10 kilogramów, spodnie wchodzą jak ulał.

Potem zapytaj, co następne? Co by zrobił dalej? Jaki byłby jego następny cel? To daje ludziom poczucia tego, ze juz osiągnęli cel – co znaczy, że już trenują z Toba pół roku i wyznaczają Tobie cele na następne pół roku lub na następne 12 miesięcy.

Wtedy praktycznie juz sami sobie sprzedali Twoje sesje, bez Twojego wysiłku.

Stworzyć poczucie natychmiastowego działania

Bardzo ważne. Po tym jak zrobisz przekazanie własności to zaznaczyć, że to jest teraz albo nigdy! Skoro ktoś czekał tyle lat, żeby się ruszyć, to zdrowie pogorszy się jeszcze bardziej, motywacja spadnie niżej a szanse znikną na lepszą przyszłość o ile Klient nie zapisze się teraz!

Daj to, czego chce

Dokładnie tak jak napisałem, skoro ktoś chce zmniejszyć pośladki i uda, mimo, że nie można miejscowo, powiedz to tej osobie, ale jednocześnie zrób próbny trening taki, że po 5 minutach ta osoba będzie czuła pośladki i uda przez następne 2 dni!!! To sprzeda Tobie sesje!

Pytaj o pieniądze

Na nic cała konsultacja, jeżeli wstydzisz się zapytać o pieniądze. Trenowanie to Twój biznes, a ten biznes to sprzedaż.

Nie sprzedajesz jednak bezwartościowych produktów, tylko swoje najwyższej, jakości usługi, więc miej pewność siebie i powiedz ludziom ile jesteś wart i jak cenne jest spędzanie z Tobą czasu!

Jeżeli Ty nie uważasz, że jesteś wart pieniędzy, o które pytasz, Twój klient myśli tak samo!

Ważne jest by tryskać entuzjazmem, mieć nieograniczone zapasy energii na sesji, i ćwiczyć zadawanie pytań, słuchanie oraz zamykanie sprzedaży, pamiętaj ludzie kupują ludzi, więc jeżeli ludzie Ciebie nie będą lubić, możesz zapomnieć o trenowaniu ich.

Jeszcze raz, co jest ważne? ENTUZJAZM I ENERGIA, powtórz to 100 razy i potem znów 100 i tak codziennie, aż będziecie mieli tyle energii, że pokój, w którym będziecie nie będzie potrzebował zasilania!;)

Zamieszczajcie komentarze, jak sprawdzają się dla was moje sposoby i jakich metod Wy sami używacie.

Pozdrawiam

Grzesiek

Dodaj komentarz